Kapat


 

Planlama ve Çizelgeleme

REKABET PLANLAMADAN GEÇER

Planlama ve çizelgeleme, birçok kuruluş için büyük zorluklardır. Süreçler içindeki değişkenler bir şirketi iyiye yada kötüye götürebilir ve yetersiz üretim planlaması yüksek işletme maliyetlerine ve potansiyel kayıplara yol açar.

Üretim Operasyon Yönetimi çözümleri, uçtan uca üretim operasyonlarını optimize etmek ve iyileştirmek için planlama, zamanlama, yayınlama, toplama, izleme ve analizden tam üretim yaşam döngüsü yönetimi sağlar. Netsis Erp leri ile  Üretim Yürütme Sistemi (MES), operasyon noktası, seri üretim, üretim hattı ve karma mod ortamları için benzersiz üretim, maliyet ve kalite kontrol işlemleri sunar.

Planlama ve çizelgeleme, çeşitli üretim modlarına uyum sağlamış, mevcut kaynakları, araçları ve ekipmanları, gerekli bakım ve kaliteyi göz önünde bulundurarak tanır ve zamanında işlerin tamamlanması ve mevcut kaynakların en iyi şekilde kullanılabilmesi için en iyi programları sağlar. Entegre kalite yönetimi ayrıca, ekipman kalibrasyon döngüleri ve düzeltici faaliyetlerin yanı sıra ürün kalitesi testi ve sertifikasyon ihtiyaçlarını yönetir.

360 ° Üretim Görünümü

Üretim Operasyon Yönetimi, üretiminizin 360 derecelik bir görünümünü size sunmak için tüm üretim yaşam döngüsünü destekler. Ayrıca, çözüm manuel girişler olmadan verileri okumak için makinelerle otomatik olarak bağlanmanızı da sağlar.

İleri Üretim Planlama ve Çizelgeleme

Üretim Operasyonları Yönetimi Çözümü, arıza süresini en aza indirirken hızlı ve doğru bir şekilde planlamanızı sağlayan gelişmiş, sonlu kapasite tabanlı planlama ve zamanlama sistemini içerir.

Çözüm, kuruluşların takımlar, makineler, personel ve envanter ile ilgili kısıtlamaları etkileyen doğru programların oluşturmasını sağlar. Üreticiler daha sonra müşterilere daha hızlı ve mümkün olan en uygun maliyetli şekilde sunmalarına yardımcı olacak malzeme ve kaynakların daha akıllı kullanımını mümkün kılmaktadır.

Üretim Operasyon Yönetimi, tüm üretim planlama ve planlama ihtiyaçlarınızı karşılar ve size aşağıdaki avantajları sunar:

Esnek ve kullanımı kolay
Kolayca oluşturun, güncelleyin ve paylaşın
Malzeme ve kaynakların daha akıllıca kullanılmasıyla teslimat sürelerini kısaltın
Gerçek kapasiteye dayalı senaryoları hızlıca simüle ederek doğru müşteri vaat tarihleri verin

Üretim Verilerinin Toplanması ve İzlenmesi

Operasyon Yöneticileri, taşma, duruş, zayıf çalışan veya makine performansı ve aşırı hurda gibi sorunların önlenmesi için atölyenin tam bir görünürlüğüne ve kontrolüne ihtiyaç duyarlar. Bu verilerin geleneksel yöntemlerle toplanması karmaşık, zaman alıcı ve pahalı olabilir.

Üretim Operasyonları Yönetimi Çözümü, çalışanlarınızın ve ekipmanınızın atölye verilerini  kullanarak, makinelerinizi manuel olarak girmeden okuyabilmek için makinelerinizi otomatik olarak bağlayabilmeniz ve fabrikalarınızı dijital ortama aktarmanıza yardımcı olacak seçeneklerle donatmaktadır (Endüstri 4.0).

Çözüm, üreticilere gerçek zamanlı atölye zemini sağlayarak, manuel süreçleri ortadan kaldırmaya ve üretkenliği artırmaya yardımcı oluyor. Üretim planlarını, çalışma saatleri, materyaller, raporlanan miktarlar, hurda ve daha fazlası gibi fabrika katındaki faaliyetleri basit ve doğru bir şekilde yakalayıp ölçmenize olanak sağlar.

Üretim Operasyon Yönetimi, tüm üretim katmanı verileri toplama ve izleme ihtiyaçlarınızı karşılar ve size aşağıdaki avantajları sunar:

Basit ve doğru veri toplama
İşlerin, çalışanların ve ekipmanların gerçek zamanlı durum takibi
Güçlü çalışan ve ekipman performans analizi
Netsis ile sorunsuz entegrasyon

Fabrika Performansı ve Zarar Yönetimi

Ölçemezseniz, bunu arttıramazsınız. Verimliliğinizi artırmak ve üretim maliyetlerini düşürmek için performansınızı karşılaştırmanız ve üretim sürecinizdeki kaybı en aza indirmeniz gerekir.

Üretim Operasyonları Yönetimi çözümü, kuruluşunuzun genel iş gücü verimliliği (OLE), genel ekipman etkinliği (OEE) ve toplam etkin ekipman performansı (TEEP) için dünya standartlarına ulaşmasını sağlamak amacıyla kutu fabrikası performans ve kayıp analizini sağlar.

Çözüm, kayıplarınızı tanımlamak, ölçmek ve bunları azaltmaya yardımcı olacak önlemleri belirlemenizi sağlar.

Faydaları şunlardır:

Daha düşük üretim maliyetleri ve daha yüksek marjlar
Artan üretkenlik ve çıktı
Rekabet avantajı
Yalın Üretim ve Sürekli İyileştirme

Küresel markette rekabet avantajı kazanmak
Markette, kaynaklarınızın performansını dünya standartlarına göre ölçmek ve daha sonra bunları geliştirmek için çalışmanız gerekir. Üretim Operasyonları Yönetimi çözümü, yönetim uyarıları, sorun günlüğü ve iş akışı, çevrimiçi belgeler ve daha fazlası ile, yalın altı sigma sürekli iyileştirme girişimlerini yönlendirmeye yardımcı olur.