Kapat


 

Maliyet Yönetimi

MALİYETLERİNİZİ KONTROL ALTINA ALIN

Bir üretim veya dağıtım işletmesinde maliyetin kontrol altına alınması kolaydır. Özellikle de bunun gerçekleşmediğini bilmiyorsanız. Para ve zaman, gereksiz süreçler, çok fazla manuel çalışma ve kağıt yığınları ile boşa harcanabilir. Değişen bir global pazarda rekabet etmek için çaba harcarken, e-tablolara göz atmaya çalışırken günler hatta haftalar geçirmek, sorunu çözemez.

Maliyet yönetimi yazılımları, operasyonlarınızdaki maliyetleri önemli ölçüde azaltmanıza nasıl yardımcı olabileceğini öğrenin. Satış ve Ar-Ge’den envantere, depoya ve müşteri yönetimine kadar, ekibinizi karlılığı artırmaya ve işinizi mümkün olabildiğinin ötesinde büyütmeye teşvik eder.

Maliyet Yönetimi

Akıllı maliyet kontrolü için izlenmesi gerekenler
1. Satış ve Hizmet Maliyetlerini Azaltın

Teklifleri otomatikleştirin ve fiyatlandırma varyasyonlarını ve ticari promosyonları tek bir sistemden kolayca yönetin. Sipariş alma ve müşteri desteğini kolaylaştırmak için Elektronik Veri Alışverişi (EDI) ve Web portallarından yararlanın. Çözünürlüğü hızlandırabilmeniz için müşteri sorunlarını otomatik olarak bildirmek üzere uyarılar oluşturun. Verimliliği artırın ve ödenecek hesaplar gibi iş süreçlerini otomatikleştirerek darboğazları yönetin.

2. Ar-Ge Maliyetlerini Azaltın

CAD ve CAM sistemleri ile entegrasyon, çift veri girişinin zaman ve maliyetinden tasarruf etmenizi sağlar hataları en aza indirin. Ayrıca, proje ile bütçelere karşı Ar-Ge maliyetlerini doğru bir şekilde takip edip analiz edebilirsiniz, böylece para kaybınızı mikro seviyede tutabilirsiniz.

3.Tedarik Zinciri ve Envanter Maliyetlerini Azaltın

İşinizde, hammaddeleri akıllıca satın almanız ve envanter cirosunu azami düzeyde tutmanız gerekiyor, böylece paranızı rafta tutmazsınız. Entegre planlama, envanter tahmini ve Malzeme İhtiyaç Planlaması çözümleriyle, talebe cevaben, hem maliyeti hem de israfı azaltarak, ihtiyacınız olanı sipariş edebilirsiniz. Ayrıca, tedarikçi maliyetlerinin bütçe dışında kalması durumunda sizi uyarmak için deponuzda otomatik uyarılar kullanın.

4.Üretim Maliyetlerini Azaltın

Tesisinizden veya mağaza ortamınızdan maliyetleri azaltmak için, gelişmiş planlama, programlama ve öngörme ile birlikte otomasyona ihtiyacınız vardır.  Erp yazılımları devam eden çalışmalar sırasında malzeme, işçilik ve hurda yönetimi yapmanıza yardımcı olabilir, böylece kaynaklarınızdan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. “What-if” modellemesi ile ürün maliyet detayları ve marjları hakkında tam bir görünürlük elde edersiniz.

Her bir ürünün karlılığını gerçekten değerlendirmek istiyorsanız, Faaliyet Tabanlı Maliyetlendirmeye göz atın. ABC, üretim maliyetlerini, yüklendikleri iş süreçleri ile birlikte, daha fazla doğru raporlama yapabilmenize olanak tanır.

5.Pahalı Hataların Azaltılması

Gönderiler yanlış olduğunda, gerçekten pahalı olabilir. Kısa vadede sadece dip seviyesine değil, müşteri ve tedarikçi ilişkileri de uzun vadede etkilenebilir. İş süreçlerini otomatikleştirerek, maliyet yönetimi için SYSPRO ERP, her seferinde tutarlı ve hızlı bir şekilde gerçekleşmesi gereken sıradan, rutin görevleri yerine getirir. Bu, ekibinizin istisnalara odaklanmasını ve daha fazla stratejik sorunu çözmesini sağlar.

6.Raporlamada Zaman Azaltın

İşletmeniz büyüdükçe ve değiştikçe, gerçeğin tek bir doğru (ve hızlı!) raporunu almanızı engelleyen farklı veri ve teknoloji kaynaklarına sahip olabilirsiniz. Ekibiniz, birden çok kaynaktan manuel olarak raporları bir araya getirmek için ne kadar zaman harcıyor?

 

Herhangi bir operasyonel alandaki süratli maliyet kaymaları, özellikle küçük marjlı, yüksek hacimli işletmeler olmak üzere karı hızlı bir şekilde değiştirebilir. Üretiminiz için maliyetleri gerçekten kontrol altına almak istiyorsanız bu tür yazılımları kullanmalısınız..