Kapat


 

Depo Yönetim Süreçleri

DEPONUZU YÖNETİN…

Depo Yönetim Sistemi
Kurumsal Kaynak Yönetimi (ERP) yazılım platformunuza bağlı bir Depo Yönetim Sisteminiz yoksa, masada para bırakabilirsiniz.

Hangi ürün ve malzemelerin mevcut olduğu, hangi lokasyonlarda olduğunu gerçek zamanlı olarak göremeyebilirsiniz. Seçme ve toplama işlemleriniz verimsizdir, uyumluluk riskleriyle karşılaşırsınız ve stok dışı rakamlarınız müşteri memnuniyetini zedeler. Hatalı teslimatlardan bahsetmelisiniz. Bu arada, daha önce hiç olmadığı kadar fazla yoruluyorsunuz..

Depo Yönetimi Çözümü’nün envanterinizi ve siparişlerinizi yerine getirme işlemlerini modernize ederek, doğruluk, verimlilik ve verimlilikte önemli kazançlar sağladığını keşfedin.

Depo Yönetim Yazılımı ürünlerin ve malzemelerin, olması gereken yerde, mevzuata uygun olarak depolanan talep üzerine, tam zamanında (JIT) atölyeye teslim edilmesini ve daha sonra sevkiyat için doğru bir şekilde seçilmesini temin edebilirsiniz. müşteri.

Depo Yönetim Yazılımları kullanmanın birkaç nedeni:

Gelişmiş İş Akışı Otomasyonu ile Hızlı Teslimat

Yalnızca stok konumu ve hareketiyle ilgili görünürlüğü sağlamaz. Gelişmiş iş akışı teknolojisini kullanarak, tam zamanında teslimatı desteklemek, son kullanma tarihleriyle ürünleri yönetmek veya belirli gönderileri sıralamak için güçlü kural tabanlı otomasyondan yararlanabilirsiniz.

Ayrıca, depo yönetim sistemi, depo ortamınızın bir modelini oluşturur ve alanlarının kapasitesi ve bölgesi, forkliftlerin erişilebilirliği, hacmi ve ağırlık kısıtlamaları ve fiziksel depo ortamları ve etkinlikleri de dahil olmak üzere bir dizi faktöre dayalı eylemler önerir. .

Örneğin, bir depo yönetim sistemi, çok basit “kaos binayı” ya da aradaki tüm düzeylerle gelişmiş öncelik temelli bölge binasını gerçekleştirmek için ayarlanabilir.

Stok Toplama ve Takibi 

Kayıtları işlemek için bir dizi seçenek sunar. Masaüstü bilgisayarları veya dokunmatik ekranlı veya dokunmatik ekranları olmayan mobil cihazları, barkod okuyucuları olan el tipi veya forklifte monteli cihazlar gibi radyo frekansı (RFID) teknolojisini kullanarak girmek ve sorgulamak için kullanın. RFID verilerini kullanarak, envanter verileri anında güncellenir ve doğru stok ve kapların talimat verildiği şekilde seçildiğinden emin olmak için çevrimiçi olarak doğrulanır.

Ayrıca, barkod uygulaması ile, doğru stok etiketleme ve kaynaktaki envanter işlemlerini kaydederek, tekrarlanan veri yakalama ihtiyacını ortadan kaldırabilirsiniz. Tüm işlem türleri için barkodlar masaüstü, dokunmatik ekran, radyo frekansı ve toplu tarayıcılar kullanılarak yakalanabilir. Operatörler, potansiyel hataları azaltarak barkod tarama ile birlikte bir seçim listesine karşı seçim yapabilir.

Arz ve Talep Sorunlarına çözüm

Arz ve talep kaynaklarının dahil edilmesi yapılandırılabilir ve çeşitli raporlar ve ilgili gözden geçirme programları potansiyel aşırı tedarikçilerin kolay tanımlanmasını ve önerilen eylemlerin sorunsuz bir şekilde yürütülmesini sağlar. Hammadde, kullanım ve ilgili maliyetler üzerinde gerçek zamanlı kontrol ile yıllık envanter kontrolleri yapmak için gerekli çalışmaları ortadan kaldırabilirsiniz.

Lot-Boyutlandırma Kuralları ile kayıpları önle

Stok koduna göre sipariş politikalarını kullanarak satın alınan ve üretilen ürünler için lot boyutlandırma kuralları uygulayabilirsiniz. Envanter İstisnası ve MRP Potansiyel Aşırı Alıcılar raporları gibi standart analizler, lot boyutlandırma tekniklerinizle ilgili fazla envanteri ve olası sorunları tanımlamanıza yardımcı olur.

Tahmin doğruluğunu arttırın

Tahmin doğruluğu, yalnızca tahmini hatanın düzenli değerlendirmesine değil, aynı zamanda kaynak verilerinin bütünlüğüne ve doğasına da bağlıdır. SYSPRO’da, tahmin doğruluğu, aykırı değerlerin otomatik olarak filtrelenmesi ve ayarlanması ve ayrıca kantitatif ve kalitatif faktörler için tahmini temel verilerin manuel olarak ayarlanması yoluyla artırılır. Kayıp satışlar da talep profiline dahil edilebilir.

Ayrıca, benzer ürünlerin satış geçmişine dayanarak yeni ürünler için envanteri tahmin etmenizi sağlar. Bu, ürün yaşam döngülerinin kısa olduğu sektörlerde özellikle yararlı olabilir.

Düzenleyin ve Stokları Azaltın

Uygun stok seviyelerini korumak hem müşteri hizmetleri hem de karlılık için kritik öneme sahiptir. Envanter ikmalini otomatikleştirmek ve yönetmek için standart süreçlerin ve kuralların çoğunu sağlar. Tüm iş için standart sipariş politikaları belirleyin veya farklı depolar için benzersiz politikalar oluşturun.

Satın alınan ve üretilen ürünler için teslim sürelerini ve diğer kuralların yanı sıra lot için lot, sabit zaman aralığı ve minimum / maksimum miktarlar dahil olmak üzere satın alma ve toplu işlem kurallarını kolayca hesaba katabilirsiniz.